"Tiho, tiho pada list za listom žut" Ispis
Srijeda, 25 Listopad 2017 14:40

2017-10-25-jesenU sivom ogrtaču magle i haljini duginih boja jesen se polako i nečujno ušuljala u naš grad i u naš vrtić. Svojim zlaćanim rukama zagrlila je biljke, pomilovala životinje, a svakom stablu je obukla krošnju u divnu šarenu jesensku nošnju. I nije se zaustavila tu, pošla je u okolna mjesta, u voćnjake i vinograde da obraduje ljude svojim prekrasnim, slatkim plodovima.


I mi smo se u vrtiću poigrali paletom njezinih boja i zajedno s tetama stvorili predivne kutiće. Pričali smo priču o jeseni, o darežljivom ježu , ponavljali stihove i rimu o gljivi muhari, lijepili jesensko stablo, spremajući tako u svoja mala bića ljepotu ovog godišnjeg doba.
Dani su još uvijek topli i sunčani pa dosta vremena provodimo na zraku skupljajući grančice, lišće i sjemenke. U prilogu možete vidjeti kad se male ruke slože uz malo mašte kako od lišća, grančica i sjemenki kreativne inovacije svatko od nas stvoriti može. Pa uživajte!!!

Vaše Pčelice